Bądźmy w kontakcie

Hi, what are you looking for?

Internety.com – rzetelny Internet, sprawdzone treściInternety.com – rzetelny Internet, sprawdzone treści
Przejdź do Internety Studio ➤ web design, e-commerce, marka

Polityka

Premier Tusk wprowadza zmiany w życiu Polaków. Media publiczne, rozliczenia. Bądź na bieżąco

Starannie wybrane publikacje (17+) na temat aktualnego stanu mediów publicznych w Polsce. TVP, zmiany w strukturach, rozliczenia. Obiektywnie.

Wartościowy tekst? Podaj dalej!

Przejęcie mediów publicznych: relacja na żywo
Rzetelne informacje dzień po dniu, godzina po godzinie

autor: i.pl, czas czytania: 30 minut,
treść: neutralna, język: polski

PiS okupuje TVP

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odwołał dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. i Rady Nadzorcze dnia 19 grudnia 2023 roku. Następnie, nowe Rady Nadzorcze ww. Spółek powołały nowe Zarządy Spółek. PiS i Rada Mediów Narodowych mają odmienne zdanie. Śledź spór o TVP w relacji na żywo przygotowanej przez i.pl.

Plan Tuska na media publiczne. Odbicie TVP to dopiero początek, powstaje plan na nowe otwarcie i dalsze funkcjonowanie

autor: interia.pl, czas czytania: 3 minuty,
treść: neutralna, język: polski

Tusk przejmuje TVP

Rząd Tuska odbija media publiczne, w tle likwidacja spółek lub odwołanie ich zarządów. Media publiczne w obecnym kształcie za kilka miesięcy będą historią, czeka je gruntowna reforma. Rząd chce “uciec do przodu” po fali krytyki za styl przejęcia tych mediów z rąk Prawa i Sprawiedliwości. Poznaj szczegóły i pomysły na przyszłość.

Świat komentuje przejęcie TVP przez rząd Tuska. Ocena strategii i przewidywanie konsekwencji

autor: natemat.pl, czas czytania: 4 minut,
treść: neutralna, język: polski

Światowe media komentują przejęcie TVP

Reforma TVP, Polskiego Radia i PAP nie umknęła światowym mediom. Te piszą o “żmudnej walce Tuska”, “wyniszczającej wojnie okopowej” oraz o “propagandowym ramieniu PiS”. Poznaj szczegóły, którymi dzieli się NaTemat.pl.

BBC o przejęciu władzy nad TVP przez rząd Donalda Tuska. Mowa o depolityzacji

autor: bbc.com, czas czytania: 5 minut,
treść: neutralna, język: angielski

BBC News o decyzji rządu Donalda Tuska i depolityzacji mediów publicznych w Polsce. W wyniku tej decyzji kanał TVP Info został zdjęty z anteny – zauważa autor tekstu.

CNN i Rob Pichety przedstawiają opinię o wydarzeniach w TVP i zmianie warty w polskiej polityce

autor: cnn.com, czas czytania: 6 minut,
treść: neutralna, język: angielski

W rzeczywistości odwrócenie konserwatywnych, nacjonalistycznych tendencji, które przedostały się przez do świadomości Polaków, zajmie trochę czasu. Tusk będzie musiał zmierzyć się z utworzoną i zdominowaną przez PiS Radą Mediów Narodowych, której poprzedni rząd przekazał nadzór nad polskim sektorem medialnym – opiniuje CNN.

Die Welt: Nowy polski rząd formalnie rozwiązuje media publiczne

autor: welt.de, czas czytania: 3 minuty,
treść: neutralna, język: niemiecki

Die Welt: w Polsce rozgrywka pomiędzy proeuropejskim rządem a prezydentem Andrzejem Dudą wkracza w nową rundę. Media państwowe zostaną formalnie rozwiązane, aby umożliwić „restrukturyzację”. Należy zachować miejsca pracy.

KTO JEST KIM: Piotr Zemła, nowy szef rady nadzorczej TVP

autor: natemat.pl, czas czytania: 3 minuty,
treść: neutralna, język: polski

Minister kultury mianował na nowego szefa rady nadzorczej TVP mecenasa Piotra Zemłę, którego internauci szybko okrzyknęli mianem… “gigachada”. “On jest taki slay. Uwielbiam go już”; “Facet ma jaja”; “Sigma o wadze 150 kilogramów” – widzimy pod filmikami na TikToku. Poznaj sylwetkę tej elektryzującej w ostatnich dniach postaci.

Czym jest Rada Mediów Narodowych? Kto decyduje o składzie rady nadzorczej TVP

autor: demagog.pl, czas czytania: 4 minuty,
treść: neutralna, język: polski

W skład RMN wchodzi pięciu członków, z których trzech wybiera Sejm, a dwóch – prezydent (art. 3). Jej jedynym zadaniem jest powoływanie i odwoływanie składów osobowych organów jednostek publicznej radiofonii i telewizji oraz Polskiej Agencji Prasowej (art. 2). Więcej na ten temat w artykule.

Kaczyński: rządowe media propagandowe zapewniają pluralizm. Jak działała TVP za czasów rządów PiS. Felieton

autor: press.pl, czas czytania: 8 minut,
treść: neutralna, język: polski

Polski Ład, rosyjska rakieta koło Bydgoszczy, nieruchomości za 40 milionów, afera wizowa – jako przykład pluralizmu mediów według Jarosława Kaczyńskiego. Omówienie.

PRAWICOWE MEDIA: Czy to w ogóle legalne? Analiza prawna przejęcia TVP

autor: klubjagiellonski.pl, czas czytania: 10 minut,
treść: neutralna, język: polski

Nawet jeśli się zgodzimy, że zmiany w mediach rządowych były konieczne, to należało je przeprowadzić z poszanowaniem prawa. Tymczasem minister kultury i dziedzictwa narodowego wymienił zarządy i rady nadzorcze TVP, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej bez podstawy prawnej i z pominięciem Rady Mediów Narodowych – analiza Janusza Roszkiewicza z Klubu Jagiellońskiego.

Republikanizm, konserwatyzm, katolicyzm - punkt widzenia opiniotwórczej prawicy na sprawę wojny o TVP

autor: klubjagiellonski.pl, czas czytania: 7 minut,
treść: neutralna, język: polski

Większość opinii każe sądzić, że działania rządowe w sporze o TVP balansowały mocno na granicy zgodności z literą prawa. Z perspektywy przyszłości sceny partyjnej istotniejsze rzeczy dzieją się na korytarzach telewizyjnych budynków, gdzie PiS wydaje się budować kolejny polityczny mit spod znaku martyrologii prawicy polskiej – pisze Roch Zygmunt w Klubie Jagiellońskim.

Bareja by tego nie wymyślił, ale PiS tak, czyli jak informuje TVP

autor: polityka.pl, czas czytania: 12 minut,
treść: neutralna, język: polski

Prawnik i filozof analityczny Jan Woleński przypomina, w jaki sposób Telewizja Polska przekazuje wiadomości swoim widzom w programach informacyjnych. Propaganda i techniki manipulacyjne omówione na konkretnych przykładach.

Tego bronią propagandyści. W PiS-owskich mediach stworzyli dla siebie system fuch

autor: press.pl, czas czytania: 7 minut,
treść: neutralna, język: polski

Od wielu dni obserwujemy desperacką obronę zawłaszczonych przez Prawo i Sprawiedliwość państwowych mediów. Ich byli pracownicy i politycy PiS ramię w ramię walczą o to, by za pieniądze podatników nadal mogli szerzyć swoją propagandę. W tle są jednak duże pieniądze i system fuch stworzony na potrzeby propagandystów. Tekst Press.pl przybliża temat z uwzględnieniem konkretnych osób pracujących w TVP.

Tak funkcjonował model mediów publicznych za czasów Prawa i Sprawiedliwości. Przykłady z omówieniem

autor: gazetaprawna.pl, czas czytania: 10 minut,
treść: neutralna, język: polski

Tzw. media narodowe to jedno ze sztandarowych i zarazem najbardziej szyderczych przedsięwzięć Zjednoczonej Prawicy. Opiera się na dwóch prostych, a brutalnych zasadach: „Wygraliśmy wybory, więc (cała reszta) morda w kubeł” oraz „Im bardziej się z nami nie zgadzasz, tym więcej zapłacisz za upowszechnianie naszego przekazu”. Więcej konkretów w tekście Gazety Prawnej.

Jak ma wyglądać TVP pod rządem nowej, koalicyjnej władzy? Mniej polityków, więcej merytorycznych treści

autor: newsweek.pl, czas czytania: 5 minut,
treść: neutralna, język: polski, inne: tekst w płatnej subsksrypcji

TVP Info po nowemu. Niezbędne jest znalezienie pomysłu na usprawnienia, m.in. w kontekście zapraszanych do studia polityków, należy oddać głos reprezentantom różnych grup społecznych, złagodzić narrację i wyciszyć emocje. Analiza przygotowana przez Jakuba Majmurka z Newsweeka.

Przez ostatnie lata politycy decydowali, jak wygląda TVP i mam wrażenie, że będą decydować nadal. Debata Onet Rano

autor: onet.pl, czas trwania: 50 minut,
treść: neutralna, język: polski, materiał: wideo


Debata Onet Rano na temat TVP. W odcinku programu Onet RANO gośćmi Tomasza Sekielskiego i Bartka Węglarczyka byli dziennikarze: Andrzej Stankiewicz – Onet, Magdalena Rigamonti – Onet, Kamila Ceran – TOK FM i Brygida Grysiak – TVN24.

Informator

Wartościowy tekst? Podaj dalej!

Autor: Dawid Tokarz
Autor tekstu

Founder & creative mind w Internety.com, gdzie tworzymy wizerunek marek oraz działamy w obszarach e-commerce, web designu i social mediów (Internety Studio) oraz selekcjonujemy wartościowe treści (Internety Stories).

Czytaj podobne tematy:

Polityka

Starannie wyselekcjonowane, rzetelne informacje i artykuły dotyczące wojny w Ukrainie. Aktualny stan wojny, przewidywania, oceny i komentarze.

Polityka

Rzetelne publikacje na temat konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Sprawdzone źródła i informacje. Reportaże i artykuły z Polski i świata.

Kultura i sztuka

Przypominamy najważniejsze publikacje na temat holocaustu, finansowanym przez państwo procesie prześladowania i zamordowania sześciu milionów europejskich Żydów przez niemiecki reżim nazistowski oraz jego sojuszników...

Biznes

Temat ważniejszy niż kiedykolwiek. Poznaj porady specjalistów, chroń swoją tożsamość, nie daj się oszukać. Sprawdzone i rzetelne publikacje w tematyce RODO i cyberbezpieczeństwa.

Reklama

Copyright © 2024 Internety.com - Internety Stories